Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 15.11.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i środę  – godz. 17.30 – 18.00.

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

• wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • środa – Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • piątek – św. Rafala Kalinowskiego, prezbitera
    • sobota – Ofiarowanie NMP
    • niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Bierowiec Zofia, Radziun Ewa
    • Dobromierz: Kłeczek Agnieszka, Kargol Helena, Becla Agnieszka, Hałuszko Ewelina, Ziarek Aneta
    • Szymanów: Zabłocka Maria, Kowalec Anna

5.     W piątek 20 listopada przypada w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu.  Adoracja rozpocznie się w kościele św. Michala Archanioła o godz. 14.00 i potrwa do godz. 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17.00 Msza św.

6.     W związku z pandemią koronawirusa Msza św. odprawiana w niedzielę w Dobromierzu o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła będzie odprawiana w kościele św. Piotra i Pawła aż do odwołania.

7.      W tygodniu Msza św. w Jugowej będzie odprawiana w środę i piątek o godz. 16.00, a w Szymanowie w czwartek o godz. 16.00.

8.     Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone jak w poprzednich latach na ogrzewanie plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia.

9.     Wierni, którzy w listopadzie  pobożnie nawiedą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.