Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

    Dobromierz, dnia 17.11.2019 r.

  1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30-18.00.

  2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Środa – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • Czwartek – Ofiarowanie NMP
  • Piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • Niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Arendarczyk Czesława, Arendarczyk Anna
  • Dobromierz: Zapała Barbara, Czujowka Krystyna, Śliwiński Grzegorz, Rakowska Wioletta, Buchajczyk  Stanisława.

  5.      W następną niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.  Wszytkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

  6.       Na pomoc prześladowanemu Kościołowi w Sudanie zebraliśmy 530 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7.      W środę 20 listopada przypada w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w kościele św. Michała Archanioła o godz. 14.00 i potrwa do godz. 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17.00 Msza św.

  8.      Dzisiaj po Mszy św. zbieramy do puszek dobrowolne ofiary na pomoc katolickiej szkole Caritas w Świdnicy.

  9.      W środę 20 listopada spotkanie dla klas VI i VII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. O godz. 17.00 młodzież przychodzi na Mszę św. i po Mszy św. odbędzie się spotkanie.

  10.  W przyszłą niedzielę, jako statnią niedzielę miesiąca o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych. W tygodniu można przynosić kartki w ypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych z naszych rodzin.

  11. Ks. Wikariusz Andrzej organizuje wyjazd 14.12.2019 r. (sobota) na jarmark bożonarodzeniowy do Pragi. Poniżej przedstawiamy plan:

  • 5.00 wyjazd z Dobromierza, przyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta, które obejmuje: Hradczany, katedra Św. Wita, klasztor Norbertynów, złota uliczka, most Karola, Mala Strana (Mała Strona) , plac Republiki, pl. Wacława, Loretto.
  • Ok. godz. 15.00 przejście na Stare Miasto ( centrum jarmarku). Jarmark w Pradze należy do najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych w Europie. Tysiące gości odwiedza każdego roku to urokliwe miejsce, aby wśród setek straganów poczuć magię zbliżających się Świąt i wpatrywać się w wielką oświetloną choinkę. Tradycyjnie można skosztować charakterystycznych produktów: trdelnik, medovina (miód pitny), wino z miodem, ziemniaki pod różnymi postaciami i wiele innych…

  Koszt: 100 zł.

  Koszt obejmuje przejazd, ubezpieczenie, opiekę pilota.

  Organizator: Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Dobromierzu, zapisy u ks. Andrzeja Raczyckiego – przy zapisie zaliczka w wysokości 50 zł.