Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX  Niedziela zwykła

                                                                                            Dobromierz 29.10.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek od godz. 17.30 – 18.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – Wszystkich Świętych                                                                                               
  • Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych   
  • Sobota – św. Karola Boromeusza, biskupa                                                                                                                       

 4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Skrzypczak Danuta, Piotrowska Henryka

5. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00; Pietrzyków – godz. 9.00; Szymanów – godz. 9.00; Jugowa – godz. 11.00 i procesja na cmentarzu; Dobromierz – godz. 13.30 i procesja na cmentarzu. Po procesjach na cmentarzu w Jugowej i Dobromierzu będzie można poświęcić nowe pomniki.

6. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych Policja w Dobromierzu zwraca się z gorącą prośbą o zastosowanie się do właściwego parkowania swoich pojazdów, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktowych sytuacji i mandatów.

7. Wierni, którzy w dniach od1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

8. W Dzień Zaduszny porządek Mszy św. będzie następujący: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i  godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa –godz. 17.00.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu (kościół św. Michała Archanioła). Spowiedź św. od godz. 16.00. O godz. 16.30 – nabożeństwo wypominkowe i Msza św. o godz. 17.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 udział w osobistej modlitwie „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i zakończymy w sobotę o godz. 17.00 Mszą świętą.  W sobotę nie będzie Mszy świętej rano o godz. 8.00.

10. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W poniedziałek 30 października zapraszamy wszystkich Parafian przed południem i po południu do sprzątania naszych cmentarzy. Bardzo prosimy, aby wzorem lat ubiegłych ktoś przyjechał traktorem z przyczepą celem wywiezienia liści z cmentarzy. Zwracamy się też z prośbą o wyrzucanie śmieci do kontenera.

12.W dniu 31.10 (wtorek) organizujemy w Domu Bożego Miłosierdzia dla dzieci „Bal Wszystkich Świętych”. Zachęcamy i Zapraszamy do zabawy wszystkie dzieci. Bardzo prosimy o przebranie się w strój znanego świętego lub anioła i przybycie na nasze spotkanie. W trakcie balu będą wspólne zabawy, konkursy, wspólne tańce, prezentacja wybranych świętych. Zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek. Nasz bal chcemy rozpocząć wspólną modlitwa różańcową i Eucharystią. Po Mszy Świętej przejście do Domu Bożego Miłosierdzia. Przewidywany czas trwania Balu Wszystkich Świętych od godz. 16.30 do ok. godz. 20.00. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

13. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:

Czwartek – 02.11. (Dzień Zaduszny)Szymanów, Siodłkowice

ul. Krótka, Podgórna, Ogrodowa, Młynarska, Leśna, Zielona, Widokowa, Słoneczna, Kościelna, św. Piotra i Pawła

Piątek – 03.11.Jugowa (nr 1-49)

Pl. Wolności, ul. Kościuszki, ul. Świdnicka

Niedziela – 05.11. – Pietrzyków