Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 11.10.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 17.30 – 18.00.  

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego. W numerze bezpłatny dodatek, płyta DVD film Ziemia Maryi.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek  – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • Czwartek– św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK
  • Piątek– św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska
  • Sobota– św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szwed Anna, Koba Kamila
  • Dobromierz: Gaweł Urszula, Bełczyk Bogdan, Sitarz Anna, Zapała Barbara, Czujowska Krystyna
  • Szymanów: Janusz Iwona, Jurecka Angelika

5.     We wtorek 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Od godz. 16.00 będą przyjmowane intencje i spowiedź św. O godz. 16.30 nabożeństwo Maryjne. O godz. 17.00 Msza św i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskie. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Jugowej.

6.     Dzisij XX Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka dobrowolnych ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagające zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

7.     Aby zakończyć trwający remont elewacji zewnętrznej kościoła św. Michała Archanioła potrzebny jest do rozliczenia otrzymanych dotacji tzw. udział własny, a do sumy udziału własnego brakuje nam  16 300 zł. W związku z tym ogłaszamy ogólnoparafialną zbiórkę, która odbyła by się w przyszłą niedzielę 18 października w całej naszej parafii  na ten właśnie cel. Z powodu pandemii  członkowie Rady Parafialnej nie udadzą się do Państwa domów. Natomiast będą przyjmować ofiary w kościołach po Mszach  św. Za zrozumienie tej potrzeby już dzisiaj za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8.     W przyszłą niedzielę 18 października odpust w Szymanowie ku czci św. Jadwigi. Mszę św. odpustową, o godz. 8:00, odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Kamil Raczycki.

9. W piątek 16 października  o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia inaugurujemy w naszej parafii KRĄG BIBLIJNY.  Czym jest Krąg biblijny? Krąg biblijny jest wspólnotą, która ma jeden cel: pogłębić znajomość Pisma Świętego. Powszechnie znane zdanie św. Hieronima brzmi: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, a więc chcemy poprzez czytanie i rozważanie słowa Bożego zbliżyć się do Jezusa. Każdy! Niezależnie od tego, ile masz lat, niezależnie od tego, jak mocno wierzysz, niezależnie od tego, czy jesteś prawie święty czy jesteś największym grzesznikiem – w tej wspólnocie jest miejsce dla każdego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.