Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 13.10.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Poniedziałek  – św. Kaliksta, papieża i męczennika
  • Wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK
  • Środa – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska
  • Czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • Piątek – św. Łukasza, Ewangelisty
  • Sobota – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

• Jugowa:  Misek Zofia, Bierowiec Zofia
  • Dobromierz: Małuszyńska Ewa, Kazimierska Julita, Kazimierska Barbara, Czochara Krystyna, Kucemba Jolanta
  • Szymanów: Zabłocka Maria, Kawalec Anna

5.      Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy ze nasi bliscy oczekują na ofiarę Mszy św.

6.      W ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.  W ciągu całego miesiąca można składać kartki z intencjami za zmarłych.

7.      Dzisiaj pod hasłem „Wstańcie chodźmy” przeżywamy XIX Dzień Papieski. Po mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolneji niezamożnej  młodzieży.

8.      W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

9.      W ubiegłym  tygodniu zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 2 560 zł. W tym Róże pani Werczyńskiej i pani Sankowskiej po 1 000 zł i z Serwinowa 560 zł.  Razem mamy sumę 69 055 zł.  Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę 20 października uroczystość odpustowa w Szymanowie ku czci św. Jadwigi Śląskiej o godz. 9.00. Mszę św. odpustową odprawi ks. Andrzej Raczycki.