Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 08.10.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 17.30 – 18.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Poniedziałek – Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • Środa – św. Jana XXIII, papieża
    • Czwartek – Bł. Jana Beyzyma, prezbitera
    • Piątek Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
    • Sobota – św. Kaliksta, papieża i męczennika

• Jugowa: Mielnik Anna, Chryplewicz Kornelia
    • Dobromierz: Kurasińska Bożena, Knap Patrycja, Knap Teresa (tylko duży kościół)

5.      W czwartek 12 października zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do  Pierwszej Komunii św. o godz. 17.30 w Domu Bożego Miłosierdzia

6.      W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Od godz. 16.00 przyjmowane będą intencje i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. O godz. 16.30 nabożeństwo maryjne i o godz. 17.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Dobromierza.

7.      Dzisiaj XVII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla niezamożnej, a zdolnej młodzieży.

8.      W ostatnią niedzielę września zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 1130 zł. Razem mamy kwotę 17 570 zł.Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Została wykonana poręcz przy schodach do kościoła św. Piotra i Pawła, która kosztowała 680 zł. Z pieniędzy na cele remontowe. Tak więc ostateczna kwota, którą mamy wynosi 16 890 zł.

9.      W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. W dalszym ciągu zbieramy podpisy po każdej Mszy św.

10.  W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski JE ks. bp Ignacy Dec ogłosił niedzielę 15 X br. dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

11.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• 1. Michał Krzysztofik, zam. Szymanów z Anną Dubińską, zam. Lubin (zapowiedź III)