Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 26.09.2021 r.

1. Kancelaria parafialna   czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę kato licką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego
3. W Liturgii kościoła wspominamy

 • Poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 • Wtorek – św. Wacława, męczennika
 • Środa – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • Czwartek – św. Hieronima, prezbitera i dK
 • Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK
 • Sobota – Świętych Aniołów Stróżów

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

 • Jugowa: Szwed Anna, Koba Kamila
 • Dobromierz:Klafetka Celina, Poczta Joanna, Komarnicki Józef, Rogowski Marcin, Wasiuk Radosław       
 • Szymanów: Stefańczyk Barbara, Pańków Małgorzata

5. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. miesiąca
6. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W piątek spowiedź św. w Jugowej o godz. 16.30; w Dobromierzu o godz. 17.30. (kościół św. Piotra i Pawła). W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
7. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W piątek Różaniec w Jugowej o godz. 16.30, w Dobromierzu o godz. 17.00. (kościół św. Piotra i Pawła) W sobotę w Dobromierzu Różaniec o godz. 7.30. (kościół św. Michała Archanioła).
8. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegła niedzielę wpłynęło jeszcze 100 zł. Razem  mamy 16 240 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Tomasz Piotr Groszek, zam. Szymanów z Marlena Majecka, zam. Szymanów ( zapowiedź II).
10. Kochani Parafianie… Jako wspólnota parafialna, chcemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji Figury . Świętego Michała Archanioła
Niech to będzie święty czas, kiedy wypraszać będziemy cud przemiany naszych serc, miłość i zgodę w naszych rodzinach, pokój na świecie, łaskę nowych powołań kapłańskich i zakonnych, dobre duchowe przygotowanie się do Misji Świętych, które będą w naszej parafii we wrześniu 2022 roku. W czasie odwiedzin naszego patrona prośmy, aby nas, naszą parafię i całą Ojczyznę otoczył nas swoją opieką i wypraszał nam wszystkim u Boga potrzebnych łask.Na święty czas nawiedzenia Waszych rodzin przez figurę św. Michała Archanioła z serca Wam błogosławimy. Wasi duszpasterze.

Jak przyjąć figurę św. Michała Archanioła  w naszych domach?

1. Nawiedzenie rozpocznie się w środę 29 września 2021 r. . podczas Mszy św. o godz. 18.00.
2. Figura przebywa 48 godzin w każdej rodzinie, która pragnie ją przyjąć. Figurę przyjmujemy o godz. 18.00 i po 48 godzinach przekazujemy o godz. 18.00 następnej rodzinie.
3. Wraz z figurą przekazywany jest różaniec, modlitewnik i matriały, które mogą być pomocą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia.
4. Swoje przeżycia w czasie przyjęcia figury Matki Bożej prosimy odnotować w specjalnej Kronice.
5. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do naszego Patrona św. Michała Archanioła. Każda rodzina otrzyma proponowany układ modlitw podczas Nawiedzenia, oczywiście możemy według swoich możliwości przeżywać czas nawiedzenia.
6. Na zakończenie peregrynacji odprawimy Mszę św. w intencji rodzin, które przyjęły figurę. O terminie tejże Eucharystii powiadomimy w późniejszym czasie.
7. Koordynatorami peregrynacji w parafii jest ks. Proboszcz i ks. Andrzej, u nich też zgłaszamy chęć goszczenia w naszych rodzinach figury Matki Bożej.
8. Liczymy na to, i o to się modlimy, że jak najwięcej rodzin przyjmie w gościnę pod swój dach naszego Patrona św. Michała Archanioła, (cały czas przyjmujemy zapisy),  i że ten święty czas nawiedzenia przyniesie błogosławione owoce dla naszych rodzin i całej parafii.

11. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny:

 • Środa (29 września) – p. Daria Kurek
 • Piątek (1 październik) p. Maria Kłeczek
 • Niedziela (3 październik) p. Małgorzata Rogowska

12. Dnia 16 października br. Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Wyjazd – 16.10.2021 r. o godz. 5.00. Koszt – 75 zł od osoby. Zapisy i bliższe informacje u ks. Wikariusza Andrzeja.