Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 19.09.2021 r.

1. Kancelaria parafialna   czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego.
3. W Liturgii kościoła wspominamy

  • Poniedziałek – Św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang
  • Wtorek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • Czwartek – św. Ojca Pio, prezbitera

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Janiszewska Rozalia, Rój Janina
  • Dobromierz: Buchajczyk Stanisława, Żurek Małgorzata, Ziarek Marcin, Zachariasz Anna, Żołądek Sylwia
  • Szymanów: Golińska Urszula, Ślęzak Katarzyna

5. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. miesiąca

6. W przyszłą niedzielę 26 września będziemy obchodzić uroczystość  odpustową ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej Parafii. Uroczystość odbędzie się w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 11.00 – Koncert z okazji beatyfikacji Kiędza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Historii. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Adama Bałabucha. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i gości na tą uroczystość. W związku z odpustem porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie następujący: Jugowa – godz. 7.00 i 10.00; Pietrzyków – godz. 8.00; Szymanów – godz. 9.00 oraz w Dobromierzu – godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. w Dobromierzu o godz. 8.00.

7. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.  W ubiegłą niedzielę wpłynęło jeszcze  na cele remontowe    200 zł. Razem mamy sumę 16 140 zl.  Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Od miesiąca października będziemy przyjmować intencje mszalne na następny rok 2022. Intencje można będzie zapisywać w dni powszednie po Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej.

9. 29 września br. Rozpoczynamy peregrynację figury św. Michała Archanioła Patrona naszej wspólnoty parafialnej  w rodzinach naszej parafii. Celem peregrynacji jest modlitwa i prośba o opiekę św. Michała i wstawiennictwo u Boga dla naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny oraz przygotowanie do Misji Świętych, które nie odbyły się w związku z pandemią, a które odbędą się w przyszłym roku 2022 we wrzęsniu. W związku z tym przyjmujemy od dzisiaj zapisy rodzin, które pragną przyjąć do swojego domu figurę św. Michała Archanioła.

10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas VI i VII we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczyna się udziałem we Mszy św.

11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się we czwartek o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

12. Dziękujemy za pomoc przy uporządkowaniu terenu przy Krzyżu Milenijnym: Stanisława i Andrzej Story, Anna Kargol, Halina Goławska, Irena Tarka, Michał Sadowski, Pweł Tarka i Jan Kurek.

13. W przychodni „Zdrowie” w Dobromierzu odbędzie się badanie w kierunku osteoporozy. Chętnych zapraszamy w poniedziałek 20 września od godz. 10.00. Cena badania – 35 zł.

14. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Tomasz Piotr Groszek, zam. Szymanów z Marlena Majecka, zam. Szymanów ( zapowiedź I).