Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 12.09.2021 r.

1. Kancelaria parafialna   czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego

3. W Liturgii kościoła wspominamy

Poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK
Wtorek – Podwyższenie Krzyża Świętego
Środa – NMP Bolesnej
Czwartek– Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
Sobota- św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

Jugowa: Fryzeł Anna, Wiśniewska Wioletta
 Dobromierz: Czujowska Krystyna, Wysoczański Zbigniew, Śliwiński Grzegorz, Rakowska Wioletta, Kołodziej-Kozłowska Iwona
 Szymanów: Śliwa Krystyna, Świerczyńska Aneta

5. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. miesiąca

6. W środę 15 września zapraszamy naszych Parafian aby wykonać pracę przy uporządkowaniu terenu wokół Krzyża Milenijnego. Teren ten zrobił się miejscem różnych schadzek i dewastowaniu tego miejsca. Spotkajmy się przy Krzyżu i przynieśmy ze sobą stosowny sprzęt do uporządkowania tego miejsca.

7. W czwartek 16 września odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 19.00.

8. W przyszłą niedzielę 19 września zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby należeć do powstającej scholi parafialnej. Spotkanie odbędzie się w kościele św. Piotra i Pawła o godz. 11.30 (godzinę przed Mszą św. o godz. 12.30).

9. W sobotę 18 września odbędzie się Festiwal Młodzieży „Light for life” w Wambierzycach. Zapraszamy młodzież naszej parafii (zwłaszcza młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) do wspólnego wzięcia udziału w tym Festiwalu. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja.

10. W  poniedziałek 13 września Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00. Od 16.00 będziemy przyjmować intencje i spowiedź św. O 16.30 Nabożeństwo Maryjne, a o godz. 17.00 Msza św. Intencje można podawać także w ciągu tygodnia. O przygotowanie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców  Jugowej.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe jeszcze kwotę 100 zł. Razem  mamy sumę 15 940 zł. Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Od miesiąca października będziemy przyjmować intencje mszalne na następny rok 2022. Intencje można będzie zapisywać w dni powszednie po Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej.

13. 29 września br. Rozpoczynamy peregrynację figury św. Michała Archanioła Patrona naszej wspólnoty parafialnej  w rodzinach naszej parafii. Celem peregrynacji jest modlitwa i prośba o opiekę św. Michała i wstawiennictwo u Boga dla naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny oraz przygotowanie do Misji Świętych, które nie odbyły się w związku z pandemią, a które odbędą się w przyszłym roku 2022 we wrzęsniu. W związku z tym przyjmujemy od dzisiaj zapisy rodzin, które pragną przyjąć do swojego domu figurę św. Michała Archanioła.

14. Jak co roku Uroczystość Matki Bożej Bolesnej – Patronki Miasta Wałbrzycha i Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej – poprzedzona  będzie czuwaniem w Jej sanktuarium podczas modlitewnej Nowenny Parafii Księży Kanoników w dniach od 08.09. do 15.09 września. Nasza Parafia jest zaproszona na Mszę św. i godzinne czuwanie modlitewne w dniu 14 września (wtorek) o godz. 9.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli uczestniczyć tym spotkaniu modlitewnym.

15. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Tomasz Śliwiński, zam. Dobromierz z Wiktorią Nowak, zam Świdnica ( zapowiedź III).