Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

  Dobromierz, dnia 05.09.2021 r.

1. Kancelaria parafialna   czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego
3. W Liturgii kościoła wspominamy:

  • Środa – Narodzenie NMP
  • Czwartek– św. Piotra Klawera, prezbitera

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Podkówka Joanna, Jania Elżbieta
  • Dobromierz: Gaweł  Urszula, Bełczyk Bogdan, Sitarz Anna, Kamiński  Kazimierz, Zapała Barbara
  • Szymanów: Filipczak Michał, Filipczak Władysława


5. Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się 12 września 2021 r. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. zachęcamy wszystkich zainteresowanych beatyfikacją do łączności duchowej poprzez media. Beatyfikacja będzie transmitowana przez Telewizję Polską. Aby umożliwić oglądanie transmisji z beatyfikacji Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane według następującego porządku:  Jugowa – godz. 7.00 i 11.00; Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i godz. 10.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 8.00; Szymanów – godz. 9.00.

6. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. miesiąca

7. W sobotę 11 września o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła zbiórka ministrantów i kandydatów, którzy chcieliby być ministrantami.

8. W sobotę 18 września odbędzie się Festiwal Młodzieży „Light for life” w Wambierzycach. Zapraszamy młodzież naszej parafii (zwłaszcza młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) do wspólnego wzięcia udziału w tym Festiwalu. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja.

9. W środę święto Narodzenia NMP. Po mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion ku czci NMP.

10. Dzisiaj Dzień solidarności z Afgańczykami i zbi zbiórka ofiar do puszek połączona z doroczną zbiórką na rzecz CARITAS diecezji świdnickiej.

11. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się  jutro 6 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

12. We wtorek zapraszamy na  Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Zachęcamy do przynoszenia zapisanych swoich intencji, które będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Patrona nszej parafii.

13. W następny poniedziałek 13 września Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00. Od 16.00 będziemy przyjmować intencje i spowiedź św. O 16.30 Nabożeństwo Maryjne, a o godz. 17.00 Msza św. Intencje można podawać także w ciągu tygodnia. O przygotowanie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców  Jugowej.

14. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe kwotę 1 790 zł. Razem  mamy sumę 15 840 zł. Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Tomasz Śliwiński, zam. Dobromierz z Wiktorią Nowak, zam Świdnica ( zapowiedź II).