Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

 Dobromierz, dnia 09.09.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII  Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa  – Najświętszego Imienia Maryi
  • Czwartek – św. Jana Chryzostoma
  • Piątek  – Podwyższenie Krzyża Świętego  
  • Sobota – NMP Bolesnej

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Kłeczek Anna, Hałuszko Małgorzata
  • Dobromierz: Story Stanisława, Szewczyk Halina, Kargol Katarzyna, Śliwińska Joanna, Domeracka Marta

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcz na cele remontowe kwotę 290 zł. Razem mamy kwotę 66 420 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

6.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Robert Stanisław Żołądek, zam. Dobromierz z Oliwią Esterą Gułaj, zam. Świebodzice (zapowiedź II)

7.      W czwartek 13 września Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.30 nabożeństwo Maryjne. Natomiast o godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Dobromierza.

8.      Osoby, które pragną się zaangażować w organizację kolejnego Orszaku Trzech Króli w naszej parafii za praszamy na spotkanie w piątek 14 września do Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 19.00. 

9.      Jak co roku Uroczystość Matki Bożej Bolesnej poprzedzona będzie czuwaniem w Jej Sanktuarium w Wałbrzychu podczas modlitewnego Jerycha i Nowenny wszystkich parafii z wałbrzyskich Dekanatów oraz parafii Księż Kanoników, w dniach od 9 do 15 wrześniabr. Nasza parafia ma wyznaczoną Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wałbrzychu w dniu 13 września (czwartek) o godz. 9.00. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkich, którzy mogliby w niej uczestniczyć.

10.  OKO-LUX Sp. Z o.o. zaprasza na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) w dniu 20 września w NZOZ „ZDROWIE” ul. Kościuszki 4 w Dobromierzu w godzinach od 14.00 – 16.00. Zapisy telefoniczne 748586110. Koszt badania wzroku – 5 zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – 10 zł. Zapisy będą prowadzone do dnia 20 września. Po badaniu istnieje możliwość doboru szkieł i zrobienia okularów. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych powyżej 16 roku życia.