Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 01.09.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 18.30 – 19.00

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dK

• Jugowa:  Kasprzyk Czesława, Noga Zofia
    • Dobromierz: Rogowska Małgorzata, Kurek Daria, Hulak Aneta, Szewczyk Halina, Kargol Katarzyna
    • Szymanów: Trawlińska Aleksandra, Brymerska Małgorzata

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w piątek w kościele św. Piotra i Pawła od godz. 17.30. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła.

6.      We wtorek Msza św. jako pierwszy wtorek miesiąca o św. Michale Archaniele i adoracja uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem i aniołami.

7.      W sobotę o godz. 7.30 w kościele św. Michała Archanioła wystawienie  Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający bluźnierstwa przeciw Boskiemu  Macierzyństwu Matki Bożej i nie uznanie w Niej Matki ludzi

8.      Od jutra wracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji.

9.      Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września. O godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła będzie Msza św. na którą zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. O godz. 9.00 w hali sportowej odbędzie się uroczysty apel inauguracyjny. Po apelu spotkanie uczniów z wychowawcami klas. Przewidywana godzina zakończenia i odwozu dzieci autobusem szkolnym do miejsc zamieszkania – godz. 11.00. Poranny dowóz dzieci jest zgodny z dotychczasowym  rozkładem  jazdy autobusów szkolnych.

10.  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 1 650 zł. Razem mamy sumę 17 760 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  W przyszły poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

12.  W dniach 05.10 – 07.10. br. Organizujemy pielgrzymkę do Budapesztu. Koszt – 230 zł + 75. Euro. Bliższe informacje u ks. Andrzeja.

13.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• Michał Filipczak, zam. w Szymanowie z Maritą Hoćko, zam. w Świebodzicach (zapowiedź III).
    • Marcin Rogowski, zam. Dobromierz z Katarzyną Barbarą Piwko, zam. Dobromierz (zapowiedź II).