Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

  Dobromierz, dnia 26.07.2020 r.

  1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.  

  2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

  3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa   – św. św. Piotra Chryzologa, biskupa i dKMarty
  • Piątek– św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Sobota  – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dK

  4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Kolbuszewska Ilona, Domaradzka Sabina
  • Dobromierz: Limberger Joanna, Rogowska Małgorzata, Kurek Daria, Hulak Aneta, Story Stanisława
  • Szymanów: Nowakowska Teodozja, Świec Kamil

  5.     W tym tygodniu przypada I sobota, I niedziela miesiąca. W sobotę o godz. 7.30 Różaniec i Msza św.  w intencji Zadośćuczynienia za tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność i pogardę do Niepokalanej Maryi. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca

  6.      Zachęcamy do duchowego udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 lipca – 9 sierpnia. Ze względu na epidemię tegoroczna pielgrzymka ma wymiar duchowy. W imieniu wszystkich pielgrzymów wyruszą na szlak pątniczy jedynie przedstawiciele księży przewodników oraz służb porządkowych. Podczas trwania pielgrzymki w naszej parafii  zapraszamy już od piątku  na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła św. Michała Archanioła. Po Mszy św. będzie Apel Jasnogórski.

  7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Mateusz Owczarek zam. Dobromierz, kawaler z Anetą Agatą Wrzesińską, panna  (zapowiedź II).  

  2. Jakub Maciej Subczak, zam. Szymanów z Jagodą Anną Janik, zam. Wrocław (zapowiedź I).

  8.      Składamy serdeczne podziękowanie za skoszenie trawy i pielęgnację żywopłotu Pani Wandzie Tarka oraz panom Jerzemu Werczyńskiemu, Andrzejowi Abramowiczowi, Andrzejowi Story, Tadeuszowi Broszczakowi i Bartkowi Abramowiczowi. Bóg zapłać.