Ogłoszenia duszpasterskie –XVI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 21.07.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Poniedziałek – św. Marii Magdaleny
    • Wtorek – św. Brygidy Patronki Europy
    • Środa – św. Kingi, dziewicy
    • Czwartek – św. Jakuba Apostoła
    • Piątek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

• Jugowa:  Rogalska Danuta, Smolik Maria
    • Dobromierz: Laskowski Piotr, Limberger Karolina, Śliwińska Barbara, Kowalczyk Marzena, Oszczanowska Jadwiga
    • Szymanów: Stefańczyk Katarzyna, Nowakowska Teodozja

5.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• 1. Tomasz Paweł Wiśniewski zam. Szczawno Zdrój z Wiolettą Eweliną Fryzeł zam. Jugowa (zapowiedź III)
    • 2. Piotr Wołowiec, zam. Dobromierz z Patrycją Piłkowską, zam. Stare Bogaczowice (zapowiedź III).
    • 3. Rafał Dembia, zam. Siodłkowice z Joanną Rozmanowską, zam. Siodłkowice (zapowiedź II).
    • 4. Stanisław Król zam. Jaskulin z Dominiką Flak zam. Świdnica (zapowiedź I).
    • 5. Lasak Hubert zam. Zawidowice z Katarzyną Story zam. Dobromierz (zapowiedź I).

6.      W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

7.      W czwartek 25 lipca z okazji tradycyjnego wspomnienia św. Krzysztofa będzie poświęcenie pojazdów. Msza św. z tego powodu będzie w kościele św. Piotra i Pawła. Po Mszy będzie poświęcenie pojazdów.

8.      W dniu 9 sierpnia 2019r. jest organizowana pielgrzymka autokarowa  z naszego Dekanatu Świebodzice na Jasną Górę. Chętne osoby będą mogły wraz pielgrzymami z naszej parafii wejść na Jasną Górę  u uczestniczyć w Uroczystej Mszy św. przed Obrazem Jasnogórskim  o godz. 9.00. Koszt  wyjazdu 60 zł. Zapisy do końca tygodnia.

9.      Zachęcamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Od poniedziałku do końca lipca można składać sprzęt na placu  przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Dobromierzu (podobnie jak w poprzednich latach. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Sprzęt zostanie odebrany 1 sierpnia.