Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

Dobromierz 23.06.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę,  godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” o właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Episkopat wyjaśnia, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze. 

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Ślęzak Małgorzata, Łakomy Marek

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela                                                                                                                             
  • Piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika                                                                                                                                  
  • Sobota – Świętych Apstołów Piotra i Pawła

5.  W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Michała Archanioła.

6. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe w Jugowej wpłynęło 750 zł. Obecnie mamy kwotę 4 810 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe w Szymanowie 250 zł. Razem mamy kwotę 8 310 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać w Dobromierzu ofiary na cele remontowe  

9. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na Podlasie dniach 28.08-1.09.2024. Przyjmujemy jeszcze zapisy.

10. W przyszłą niedzielę 30 czerwca uroczystość odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra I Pawła. Mszę św. O godz. 12.30 odprawi I Słowo Boże wygłosi ks. Damian Kowalski, wikariusz parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się i pomogły w przyjęciu i poczęstunku dla uczestników Rajdu Rowerowego na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum oraz przy organizacji Parafialnego Festynu Rodzinnego. Dochód z Festynu po odliczeniu kosztów organizacji wyniósł 9 150 zł. Decyzją Rady Parafialnej pieniądze będą przeznaczone na organizację po wakacjach wycieczki dla scholi i ministrantów, a także innych imprez dla dzieci planowanych po wakacjach do końca roku w naszej parafii.