Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 23.02.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30 – 18.00. 

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Pitura Elżbieta, Pitura Monika
  • Dobromierz: Winiarska Katarzyna, Engler Benita, Lisiewska Edyta, Bełczyk Grzegorz, Abramek Stanisław

5.      Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 53 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.

6.      Dzisiaj, jako ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na cele remontowe.

7.      W środę 26 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioa i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00.  W czasie każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym kościele przez wstrzemięźliwość i post.

8.      Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek o godz. 17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła); w Jugowej – godz. 15.30 i Msza św.  Natomiast w Szymanowie w czwartek – godz. 15.30 i Msza św. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w szczególny sposó zapraszamy dzieci i młodzież.

9.      Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła z kazaniem pasyjnym .

10.  W przyszłą niedzielę, jako pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11.  Zebranie rodziców dzieci rocznicowych w czwartek 27 lutego o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.