Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

 Dobromierz, dnia 11.02.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • W środę – Środa Popielcowa, w tym dniu rozpoczynamy Wielki Post

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Sadło Danuta, Dobrzańska Iwona
  • Dobromierz: Antropik Ewelina, Gruner Urszula, Stec Eugeniusz, Grabska Elżbieta, Ramz Hanna

5.      W środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 9.00 (kościół św. Michała Archanioła) i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. będzie posypanie naszych głów popiołem. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachowaćw całym kościele przez wstrzemięźliwość i post.

6.      Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek – godz. 17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła); w Jugowej – godz. 15.30 i Msza św.; natomiast w Szymanowie we czwartek – godz. 15.30 i Msza św.

7.      Nabożeństwo Gorzkich Żasli będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będziemy jak co roku zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8.      Spotkanie młodzieży klas II i III gimnazjum odbędzie się jutro (poniedziałek) w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

9.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Piotr Paweł Kopeć, zam. Granica 3 z Martą Najwer, zam. Jugowa 32 (zapowiedź II).

10.  Spotkanie organizacyjne osób, które zapisały się na pielgrzymkę (Chorwacja, Czarnogóra, Słowenia i Albania) odbędzie się 15 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty i 600 zł tytułem zaliczki.