Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

Dobromierz 12.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz.17.30 – 18.00.                                 

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” można dowiedzieć się między innymi dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:  

  • Wtorek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa                                           

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                                 

  • Szymanów: Śliwa Wojciech, Adamek Jerzy

5. W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 150 zł. Obecnie na naszym koncie parafialnym mamy 4 500 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Od jutra do końca lutego br. przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na sprzątanie kościołów. Przypominamy, że jest to 50 zł od rodziny na cały rok. Ofiary będą zbierane w Dobromierzu, Bronowie, Serwinowie, Jaskulinie i Bronówku.

8. W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie powołanej na 3-letnią kadencję Rady Parafialnej. W skład Rady Parafialnej wchodzą przedstawiciele wszystkich miejscowości należących do naszej Parafii i jest następujący: Broszczak Tadeusz, Broszczak Paulina, Goławski Marcin, Tarka Paweł, Anna Sadowska,  Kargol Anna, Tarka Sylwia, Tarka Jarosław, Zieliński Zbigniew, Nackiewicz Jolanta, Morawska-Boczanowska Magdalena, Filipczak Władysława, Sadło Leszek, Mazurek Andrzej, Głodek Andrzej, Matkowska Iwona, Dzik Agnieszka, Katarzyna Sowiecka, Drewniak Renata, Dembiński Dariusz. Kolejne spotkanie Rady Parafialnej, na której zostanie wybrany Zarząd Rady odbędzie się 7 marca br. o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

9. Zgodnie z sugestią abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konfrencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę będziemy zbierać po każdej Mszy św. dobrowolne ofiary do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

10. Parafia nasza  wraz z parafią św. Maksymiliana Kolbe w Wałbrzychu w dniach 23.06.2023 r. – 02.07.2023 r. organizuje wycieczko – wczasy do Włoch, do kurortu Bibione nad Adriatykiem. W planie także wyjazd i zwiedzanie Wenecji oraz Triestu. Koszt 250 Euro i 700 zł.  Więcej szczegółowych informacji przy wyjściu z Kościoła oraz u ks. Andrzeja.

11. Od przyszłej niedzieli (19 lutego), w każdą niedzielę 20 minut przed Mszą św. w Dobromierzu o godz. 8.00 będziemyśpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

12. W tym tygodniu w środę i piątek nie będzie Mszy św. w Jugowej