Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dobromierz 14.05.2023 r.

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i środę  godz.18.30 – 19.00    

 2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać między innymi o tym, że Kościół marzeń już isnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dlawspółczesnych Polaków.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
  • Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                                    

  • Szymanów: Otocka Magdalena, Rybak Zofia

5. W Kościele w Polsce początek Dni modlitw o urodzaje.

6. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

8. W ubiegłe niedziele wpłynęło 1 960 zł. Razem mamy sumę 10 570 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.Zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 do domu Bożego Miłosierdzia na spotkanie Kręgu Biblijnego.

10.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła. Obecność Obowiązkowa.

11. Próby dla dzieci Przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w Poniedziałek 15.05, Środę 17 05. Piątek 19. 05 o godz. 16.00 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła.

12. W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00. Spowiedź św. w sobotę w kościele św. Michała Archanioła o godz. 10.00.

13. W związku z uroczystością I Komunii św. porządekMszy św. w naszej parafii będzie następujący: godz. 8.00 – Dobromierz; godz. 8.00 – Pietrzyków; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 9.00 – Jugowa; godz. 11.00 – Dobromierz (I Komunia św.).

14.  W następną niedzielę w naszej parafii przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00.

15. We wtorek 16 maja o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej w Domu Bożego Miłosierdzia.

16. Dnia 3 czerwca organizujemy z Radą Parafialną Parafialny Festyn Rodzinny na scenie w Dobromierzu. Przygotowujemy dla wszystkich dużo atrakcji (szczegóły podamy w późniejszym terminie), wśród których będzie między innymi Zabawa Fantowa. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o fiarowanie fantów. Bardzo prosimy, aby były to rzeczy nieużywane. Fanty można przynosić na plebanię. Już teraz wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

17. W dniach  04.06. – 08.06.2023 r. będzie w naszej parafii Renowacja Misji Świętych, którą poprowadzi Ojciec Henryk Kałuża ze Zgromadzenia Księży Werbistów z Nysy. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie. Już dzisiaj informujemy, że  Renowacja Misji Świętych zakończy się 8 czerwca w uroczystość Bożego Ciała uroczystą Mszą Świętą i Centralną Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy w Dobromierzu. W związku z tym nie będzie procesji w Jugowej i Szymanowie. O przygotowanie ołtarzy już dzisiaj prosimy – I ołtarz – mieszkańcy Jugowej; II ołtarz – mieszkańcy Szymanowa; III ołtarz – mieszkańcy Dobromierza; IV ołtarz – mieszkańcy Pietrzykowa i pozostałych wiosek.