Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

Dobromierz, dnia 07.04.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna z racji Rekolekcji Wielkopostnych.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Czwartek – św. Marcina I, papieża i męczennika

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Barczyk Anna, Gąsienica Teresa
  • Dobromierz : Rodzice kandydatów do bierzmowania

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 580 zł. Razem mamy kwotę 8 930 zł. Wszystkim Ofirodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      Wzorem lat poprzednich ogłaszamy konkurs palm. Zapraszamy do udziału w tym konkursie Sołtysów i Rady Sołeckie, wszystkie wioski naszej parafii, Koła Gospodyń, Szkołę Podstawową, Przedszkole Ochotniczą Straż Pożarną, DPS w Jaskulinie oraz indywidualne osoby. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową po procesji i Mszy św. o godz. 12.30. Procesja z palmami odbędzie się o godz. 12.00 z kościoła św. Michała do kościoła św. Piotra i Pawła. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm.

7.      Próby do bierzmowania będą w czwartek i piątek o godz. 18.30 w kościele św. Piotra i Pawła. Obecność obowiązkowa.

8.      Stroje komunijne w środę w Domu Bożego Miłosierdzia. Dziewczynki o godz. 18.40, a chłopcy o godz. 19.15. Prosimy o wpłatę pozostałej kwoty za stroje komunijne.

9.      Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sią włączyć w przygotowanie Parafialnego Festynu Rodzinnego oraz Radę Parafialną do Domu Bożego Miłosierdzia w środę 10 kwietnia o godz. 20.00.

10.  Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii odbędzie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

11.  Po Mszy św. można kupić okolicznościową gazetę dotyczącą Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia, Rekolekcji i Spowiedzi św. w cenie 1 zł.

12.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Radosław Orynczak, zam. w Szymanowie z Małgorzatą Urszulą Hoffman, zam. w Warszawie (zapowiedź I)