Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

Dobromierz, dnia 29.03.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu  nieczynna.

2.      Dzisiaj nie ma w sprzedaży prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

3.       Można kupić paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc w walce z Coronawirusem.

• Jugowa: Delanowska Krystyna, Młynarczyk Grażyna
    • Dobromierz: Sowiecki Łukasz, Gajek Beata, Czarka Maciej, Nogalski Grzegorz, Konieczna Urszula

5.      W ubiegła niedzielę zebraliśmy na kwiaty do Bożego Grobu  220 zł. Razem jest 520 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni. Od poniedziałku porządek Mszy św. i nabożeństw będzie następujący: Dobromierz – godz. 18.00; Jugowa – środa i piątek – godz. 17.00; Szymanów – czwartek – godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Dobromierz – godz. 17.30; Jugowa i Szymanów – godz. 16.30.

7.      Msze św. w Dobromierzu w niedzielę o godz. 12.30 będą odprawiane w kościele św. Michała Archanioła aż do odwołania.

8.      Nie będzie  osobnego dnia spowiedzi  św. wielkopostnej w parafii, aby poprzez duże zgromadzenie wiernych nie zwiększać ryzyka zarażenia. W tym tygodniu będziemy służyć w konfesjonale według następującego porządku: Dobromierz od wtorku do piatku (włącznie) spowiedź św. w kościele św. Michała Archanioła od.godz. 11.00-12.00 oraz od godz. 16.30-17.30.  W Jugowej w środę i piątek od godz. 15.30-16.30. W Szymanowie w czwartek od godz. 15.30-16-30. Prosimy o korzystanie z sakramentu spowiedzi św.

9.      Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystości obowiązkowych jest przedłużona i rozszerzona na wszystkich wiernych, oraz obowiązuje aż do odwołania. Oznacza to, że przez nieobecność na tych celebracjach nie popełnia się grzechu. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z celebracjami transmitowanymi za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

10.   Mając na względzie aktualne rozporządzenia władz państwowych, w trosce o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów  w celebracjach ma zostać zachowany limit liczby uczestniczących wiernych, określony przez władze cywilne maksymalnie do 5 osób (z zachowaniem pierwszeństwa dla osób które zamówiły intencję mszalną), nie licząc celebransa, koncelebransów i osób posługujących. Dotyczy to kościołów i kaplic publicznych.

11.  Comiesięczne odwiedziny chorych z Komunią św. zostają zawieszone.

12.  Odnośnie do celebracji Triduum Paschalnego i Okresu Wielkanocnego wydane zostaną odrębne zarządzenia i wskazania w przyszła niedzielę.

13.  Prosimy wszytkich Parafian  o dalsze trwanie na indywidualnej i wspólnotowej modlitwie prywatnej w intencji ustania epidemii, szczególnie na Różańcu, wzywając orędownictwa Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych .