Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

                Dobromierz, dnia 29.04.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Piusa V, papieża
  • Wtorek  – św. Józefa Rzemieślnika
  • Środa – św. Atanazego, biskupa i dK
  • Czwartek – NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski
  • Piątek – św. Floriana, męczennika

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Barczyk Anna, Gąsienica Teresa
  • Dobromierz: Letko Mirosława, Sałek Monika, Guźniczak Halina, Płóciennik Maria, Polańska Beata

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w domach wyjątkowo w środę 2 maja od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6.      Nabożeństwa majowe w Jugowej w środę i piątek o godz. 16.30 i Msza św.; w Szymanowie w czwartek o godz. 16.30 i Msza św. Natomiast w Dobromierzu codziennie po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Adrian Muraszko zam. Szymanów 36 z Weroniką Magdaleną Głuszek zam. Szymanów 4 (zapowiedź I)
  • 2. Piotr Michał Zieliński zam. Świebodzice z Alicją Kopeć zam. Wleń (zapowiedź I).

8.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegłą niedzielę wpłynęło jeszcze na cele remontowe  100 zł.  Razem  mamy sumę  23 840 zł.

9.      Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu, Sołtys i Rada Sołecka, Urząd Gminy i GOKSiR w Dobromierzu organizuję Festyn Rodzinny w dniu 26 maja br. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów na zabawę fantową, która będzie jednym z punktów Festynu. Fanty można przynosić na plebanię. W przyszłą niedzielę po Mszach św. można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do puszek aby też można było zakupić fanty. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszły poniedziałek 7 maja zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację Festynu na spotkanie w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30.