Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, dnia 19.05.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – V  NIEDZIELA WIELKANOCNA 

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00  

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

Wtorek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

Piątek  – NMP Wspomożycielki Wiernych

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

Jugowa:  Bierowiec Danuta, Fuławka Monika

Dobromierz : Rodzice dzieci rocznicowych

1.      Na cele remontowe zebraliśmy jeszcze 150 zł.Razem mamy kwotę  11 570 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

2.      Od jutra do czwartku włącznie Biały Tydzień w kościele św. Piotra i Pawła. W piątek dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do Częstochowy. W piątek i sobotę Msza św. i nbożeństo majowe w kościele św. Michała Archanioła.

3.      We wtorek 21 maja w naszej parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoznie się o godz. 15.00 w kościele św. Piotra i Pawła Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy abożeństwem majowym o godz. 18.00 i Mszą świętą. 

4.      Dnia 25 maja zapraszamy na VIII Parafialny Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie – godz. 15.00 w Dobromierzu przy scenie. W programie występy Zespołów Folklorystycznych z   Obornik Śląskich, Olszan, Kostomłotów, Środy Śląskiej,  Zespół Taneczny Akord, Zespół Latino Lovers & Paula ze Śląska, Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich, zabawa fantowa, aukcja wartościowych gadżetów, bogata oferta kulinarna zabawa taneczna. Przed południem od godz. 11.00 wyścig kolarski dzieci i młodzieży MTB.

5.      Na organizację Festynu zebraliśmy kwotę 1000 zł. Wszystkim Ofiarodawcom skadamy serdeczne Bóg zapłać. Zwracamy się też z serdeczną prośbą o ofiarowanie fantów i upieczenie ciast. Ciasta można przynosić na plebanię w piątek po południu i w sobotę rano.

6.      W przyszłą niedzielę 26 maja rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00 w kościele św. Michała Archanioła. Zebranie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się jutro 20 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

7.      Spotkanie osób, które chcą się zaangażować w organizację Festynu odbędzie się jutro o godz. 19.30 w Domu Bożego Miłosierdzia.