Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Objawienie Pańskie

   Dobromierz, dnia 06.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Objawienie Pańskie

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Wszelkie sprawy proszę załatwiać przed  południem.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Niedziela – Chrzest Pański

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Korytowska Irena, Serafin Małgorzata
  • Dobromierz : Kamińska Maryla, Baczmańska Bogusława, Wysoczańska Teresa, Walusiak Maria, Król Małgorzata

5.      W poniedziałek 7 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). W dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00. Natomiast w soboty od godz. 10.00. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Wszyscy bierzemy udziała we wspólnej modlitwie. W czasie trwania kolędy nie będzie w tygodniu Mszy św. w Jugowej i Szymanowie. Natomiast w Dobromierzu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, a w sobotę o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła.

6.      Zbliża się termin ubezpieczenia na kolejny rok naszych kościołów, kaplic, plebanii i cmentarzy. Koszty są dość wysokie. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazji wizyty kolędowej, bądź w czasie Mszy św. na tace podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.      W sobotę 12 stycznia o godz. 15.00 zapraszamy Członkinie Żywego Różańca na spotkanie świąteczno-noworoczne do Domu Bożego Miłosierdzia.

8.      Program wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

  • poniedziałek – Szymanów (1 -11) oraz (12 – 26a)
  • wtorek – Szymanów (26b – 30) oraz (31 – 47)
  • środa – Szymanów (od 49 do końca), Siodłkowice
  • czwartek – Jaskulin ( z obu stron) 
  • piątek – Bronów – kolęda OWOŁANA – nowy termin kolędy zostanie podany w niedzielę
  • sobota – Pietrzyków ( z obu stron)

9.      Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc przy organizacji Koncertu Kolęd panom: Piotr Maciejczuk, Marcin Goławski, Piotr Knap, Wojciech Delekta, Damian Ożóg

10.  Komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy – sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel.

Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach.

Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

                                                                           + Ignacy DEC

                                                                      BISKUP ŚWIDNICKI