Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

                      Dobromierz, dnia 31.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

1.      Kancelaria parafialna czynna tylko w środę –  godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – Św. Baylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i dK
  • Sobota – Objawienie Pańskie
  • Niedziela – Chrzest Pański

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Kosek Alina, Wajsowicz Danuta
  • Dobromierz: Kargol Helena, Becla Agnieszka, Hałuszko Ewelina, Ziarek Aneta, Tarka Julianna

5.      Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Orszak Trzech Króli, który będzie miał miejsce po raz szósty w naszej Parafii. Orszak rozpocznie się 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli o godz. 12.00 i podąży w radosnym przemarszu ze śpiewem kolęd. Przygotujmy tak jak w poprzednich latach nasze przebrania, przygotujmy flagi, proporce. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można pobrać korony i śpiewniki. Orszak wyruszy z dwóch miejsc. Z kościoła św. Michała (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkacy Jugowej, Szymanowa, Siodłkowic, Serwinowa, Bronowa i Jaskulina). Połączymy się w jeden Orszak na Placu Wolności i wspólnie przejdziemy do kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie będzie przedstawienie i uroczysta Msza św.. W związku z Orszakiem Msza św. w Jugowej będzie odprawiona o godz. 10.00, zamiast godz. 11.00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i kadzida.

6.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny choryh w domach we wtorek 2 stycznia od godz. 9.00. W piątek spowiedź o godz. 16.30 w kościele św. Piotra i Pawła. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.      Zapraszamy na VII Koncert Kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak i kwartetu smyczkowego w niedzielę 7 stycznia o godz.16.00 do kościołą św. Piotra i Pawła w Dobromierzu. Wstęp wolny.

8.      Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczniemy w poniedziałek 8 stycznia. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.

9.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Kamil Lucjan Wysoczański, zam. Dobromierz z Kornelią Amelią Tabańską, zam. Lubomierz (zapowiedź II)