Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Bożego Miłosierdzia

Dobromierz, dnia 11.04.2021 r.

1.     Kancelaria parafialna  czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 18.30.
2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.
3.     W Liturgii kościoła wspominamy:
4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Umer Genowefa, Umer Kamila
  • Dobromierz: Amanowicz Krystyna, Delekta Wojciech, Delekta Robert, Lichota Stanisława, Lichota Anna
  • Szymanów: sprzątanie według zeszytu

5.     W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawiane jeszcze  w Dobromierzu o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00.
6.      Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczyste przyjęcie kandydatów do Grona Ministrantów.
7.      Decyzją Sejmu RP z 22 lutego 2019 r. dzień 14 kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Data nawiązuje do chrztu władcy Polan, który zgodnie z tradycją odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 966 r. Uznając to wydarzenie za najważniejsze w historii ojczyzny i Kościoła oraz kierując się troską by zapadło ono głęboko w pamięci i sercach wszystkich Polaków, w łączności z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, prosi wszyskich Księży Proboszczów o przypomnienie o obchodach Święta Chrztu Polski podczas ogłoszeń parafialnych w niedzielę 11 kwietnia br.. Jednocześnie do duszpasterzy kierowana jest prośba o przekazanie parafianom zachęty o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i w miarę możliwości flagi watykańskiej.