Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Dobromierz, dnia 25.06.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

• Wtorek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK
    • Środa – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    • Czwartek – Św. Apostołów Piotra i Pawła

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Kuk Agnieszka, Kuk Janina
    • Dobromierz: Delanowska Małgorzata, Sklavenas Halina, Dzik Agnieszka, Amanowicz Krystyna, Wołczkiewicz Stanisław

5.      W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. będzie w kościele św. Piotra i Pawła o godz. 18.00.

6.      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.      Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji, jak w poprzednich latach nie będzie Mszy św. w Jugowej w niedzielę o godz. 7.00

8.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe.

9.      Dar dla Aleppo – to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. Do wszystkich parafii naszej diecezji trafiły specjalne puszki, do których można składać ofiary.  W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj.

10.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• 1. Filipczak Paweł, zam. Szymanów z Agnieszką Jaracz, zam. Świebodzice (zapowiedź III).
    • 2. Jakub Głodek, zam. Szymanów z Justyną Głodek z domu Wojda, zam. Tuplice (zapowiedź I)