Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                                                                                               Dobromierz 26.11.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o ty, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Czwartek – św. Andrzeja, Apostoła                                                                                                                         

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Filipczak Władysława, Głodek Andrzej

5. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00; Od godz. 16.30 spowiedź św. w kościele św. Michała Archanioła. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W piątek rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 udział w osobistej modlitwie „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i zakończymy w sobotę o godz. 17.00 Mszą świętą. Nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 8.00.

7. Dzisiaj  zbieramy ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Dzisiaj  można, jak w poprzednich latach kupić świece CARITAS na stół wigilijny. Duże świece w cenie 20 zł, a małe świece w cenia 10 zł.

9. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny, które w tym tygodniu będą roznoszone przez Członków Rady Parafialnej do naszych domów.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność Obowiązkowa. Zapraszamy także tych którzy chcieliby się włączyć w szeregi LSO (chłopców i dziewczynki).Zapraszamy na spotkanie kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 18.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

11. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 18 grudnia.

12. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Drezna w Poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

13.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w Czwartek  po Mszy Św. w kościele św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą.  Obecność Obowiązkowa.

14. Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty 2023. “BUDUJEMY STAJENKĘ DLA JEZUSA” W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus . Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia.     Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będz ie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. F ranciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

15.Ogłaszamy Konkurs na najpiękniejszy ręcznie wykonany lampion adwentowy. Zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkie dzieci i młodzież. Przewidziane są nagrody.

16. Zakupiliśmy do kościoła św. Piotra i Pawła ekran do wyświetlania tekstów pieśni śpiewanych w kościele, filmów itp. Wraz z całym osprzętowaniem, który zostanie zamontowany na przyszłą niedzielę. Całkowity koszt wyniósł 4 000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję Różom Żywego Różańca z Dobromierza za ofiarowanie na ten cel 1 000 zł. Resztę dołożył ks. proboszcz z zaoszczędzonych pieniędzy.

17. W przyszłą niedzielę będzie można kupić świąteczne wydanie nasze parafialnej gazet GŁOS MICHAŁA. W numerze szereg ciekawych artykułów oraz sprawozdanie z życia naszej Parafii w 2023 roku. Cena egzemplarza– 5 zł. Są to koszty pokrycia druku.