Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  Dobromierz, dnia 12.05.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek –  NMP Fatimskiej
  • Wtorek – św. Macieja, Apostoła
  • Czwartek  – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Bierowiec Danuta, Fuławka Monika
  • Dobromierz : Rodzice dzieci komunijnych.

5.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6.     Na cele remontowe zebraliśmy w miesiącu kwietniu 1 410 zł. Razem mamy kwotę  11 420 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.      W poniedziałek 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godziny 17.00 będą przyjmowane intencje i można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Szymanowa. Na nabożeństwo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami oraz młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.

8.      W przyszła niedzielę uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00. W sobotę spowiedź o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła.  Z racji I Komunii św. porządek Mszy św. będzie następujący: Dobromierz – godz. 8.00 i 11.00; Jugowa – godz. 7.00 i 9.00; Szymanów – godz. 8.00 i Pietrzyków – godz. 7.00.

9.      W sobotę 18 maja o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła Msza św. w intencji ks. Prałata Seniora z racji imienin. Serdecznie zapraszamy.

10.  Można się zapisać na pielgrzymkę do Częstochowy, która się odbędzie 24 maja. Koszt 50 zł. Jest 15 wolnych miejsc.

11.  Dnia 25 maja zapraszamy na VIII Parafialny Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie – godz. 15.00. W programie występy Zespołów Folklorystycznych z   Obornik Śląskich, Olszan, Kostomłotów, Środy Śląskiej,  Zespół Taneczny Akord, Zespół Latino Lovers & Paula ze Śląska, Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich, zabawa fantowa, aukcja wartościowych gadżetów, bogata oferta kulinarna zabawa taneczna.

12.  Dzisiaj po Mszy św. zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na organizację Festynu. Wszystkim Ofiarodawcom skadamy serdeczne Bóg zapłać. Zwracamy się też z serdeczną prośbą o ofiarowanie fantów i upieczenie ciast.

13.  Dziękujemy panom Andrzejowi Story i Tadeuszowi Broszczakowi za zadbanie o teren przy kościele św. Michała Archanioła.