Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

Dobromierz, 19.12.2021 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.30.  

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego

3.  W liturgii Kościoła wspominamy:                                                                            

  • Sobota – Narodzenie Pańskie                                                                      
  • Niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa                                                                                                                        

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Bierowiec Stanisława, Mazurkiewicz Urszula                                                                                 
  • Dobromierz: Filipczak Andrzej, Kargol Anna, Reczyńska Aurelia, Kretkiewicz-Kotz Barbara, Kretkiewicz Tomasz                                                                                  
  • Szymanów: Skrzypczak Danuta, Rutkowska Danuta

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura św. Michała Archanioła odwiedzi następujące rodziny:

  • Niedziela –  (19 grudzień) – p. Magdalena i Radosław Sowa                                                                            
  • Wtorek –  (21 grudzień) – p. Mirosława i Zbigniew Letko                                                       
  • We czwartek figura wraca do kościoła św. Michała Archanioła. Nastąpi przerwa w peregrynacji do 3 stycznia 2022 roku.

8. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie jutro,  w poniedziałek 20 grudnia według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.30 – 9.00 i Msza św. oraz po południu – godz. 17.15 – 18.00 i Msza św. o godz. 18.00; Pietrzyków – 15.30 – 16.00 i Msza św. o godz. 16.00 Szymanów – 15.30 – 16.00 i Msza św. o godz. 16.00;  Jugowa – 16.30 – 17.00 i Msza św. o godz. 17.00.

9. Porządek Mszy św. w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie następujący: Msze św. Pasterskie będą w Dobromierzu – o godz. 22.00 – dla mieszkańców Jugowej i Szymanowa oraz o godz. 24.00 – dla mieszkańców Dobromierza i pozostałych wiosek. (Bardzo serdecznie prosimy o przestrzeganie tych godzin. Msze św. w Boże Narodzenie i św. Szczepana będą już odprawiane na wioskach, a porządek  będzie następujący:                                                   

Boże Narodzenie: Szymanów – godz. 9.00; Pietrzyków – godz. 10.00; Jugowa – godz. 11.00; Dobromierz – godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. w Jugowej o godz. 7.00 i w Dobromierzu o godz. 8.00.

W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny.                                          

Przypominamy też, że udział w Pasterce nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św. w Dzień Bożego Narodzenia.

10. W środę  22 grudnia zakończenie Rorat dla dzieci. W czwartek Msza św. już w kościele Św. Michała Archanioła o godz. 17.00.

11. Ze względu na czas epidemii w tym roku wizyta duszpasterska (Kolęda) będzie na zaproszenia.

Odwiedzimy wyłącznie te rodziny, które przekażą nam wypełnione zgłoszenia.

Jeśli chcielibyście Państwo, by ksiądz odwiedził waszą rodzinę w domu prosimy o wypełnienie zaproszenia, które w tym tygodniu zostaną przez starszych ministranów rozniesione do waszych domów. . Wypełnione zaproszenia można od razu oddać ministrantom, lub złożyć na tacę w czasie Mszy św., albo w zakrystii kapłanowi do dnia  31 grudnia 2021 r.

Wizyta będzie odbywać się z zachowaniem zasad sanitarnych. Prosimy o spokojne przemyślenie i podjęcie decyzji o wizycie duszpasterskiej w tym roku.

12. W związku z dramatycznie rosnącymi przypadkami koronawirusa oraz mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszych zgromadzeń liturgicznych przypominamy i prosimy o bezwzględne zasłanianie ust i nosa w kościele. To nic nie kosztuje, a może zmniejszyć transmisję wirusów. Apeluję o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. W imię miłości bliźniego proszę o uszanowanie przepisów o maseczkach, które przecież w żaden sposób nie łamią naszych sumień. Niestety są tacy, którzy zachowują się jakby noszenie maseczki stało w konflikcie z wyznawaną wiarą. Takim sposobem myślenia dochodzimy do jakiejś aberracji i absurdu. Jeszcze raz proszę o stosowanie się do przyjętych norm w tym zakresie. Pozwólmy innym czuć się bezpiecznie w naszym otoczeniu.
   13. LGD Szlakiem Granitu buduje Muzeum Granitu w Dobromierzu. W związku z tym prosimy Mieszkańców o przekazywanie różnego rodzaju eksponatów, narzędzi, pamiątek, zdjęć, ale także górniczych wspomnień, które przybliżą historię regionu związaną z wydobyciem i obróbką granitu. Razem stwórzmy wyjątkowe miejsce na mapie naszego partnerstwa. Szczegółowe informacje w biurze LGD lub pod numerem telefonu – 661 238 869.