Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

  Dobromierz 12.03.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz.17.30 – 18.00                                     

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka. A w nich między innymi, dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – św. Patryka, biskupa                                                                                             
  • Sobota – św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i dK

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Wawro Elżbieta, Wawro Krzysztof

5. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

6. W piątek 17 marca XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

5.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 280 zł. Łącznie mamy na koncie parafialnym 6 390 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zapraszamy w czwartek do Domu Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00 na spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się we wtorek 14 marca o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Obecność obowiązkowa.

9. Już dzisiaj ogłaszamy tradycyjny konkurs z nagrodami, który odbędzie się w Niedzielę Palmową na najładniejszą palmę wielkanocną. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie Sołectwa naszej Parafii z Dobromierza, Jugowej, Szymanowa, Pietezykowa, Bronowa, Jaskulina, OSP z Dobromierza i Jugowej, połączone Róże Żywego Różańca, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i pozostałych uczniów Szkoły Podstawowej, Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Radę Parafialną.

10. Spotkanie formacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w piątek w Kościele św. Piotra i Pawła po Mszy Świętej Wieczornej.

11. W piątek w kościele św. Piotra i Pawła o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

12. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w Kościele św. Michała Archanioła