Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła

  Dobromierz, dnia 17.01.2021 r.

  1.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna .

  2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

  3.       W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • Czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • Sobota– Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Świdnicy

  4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Świerczyńska Antonina, Świerczyńska Anna
  • Dobromierz: Lisiewska Edyta, Bełczyk Grzegorz, Kołacz Krzysztof, Abramek Stanisław, Tulińska Henryka
  • Szymanów: sprzątanie według zeszytu   

  5.    Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  6.     Od jutra Msze św. w Dobromierzu w dni powszednie będą odprawiane w kościele św. Michała Archaniola o godz. 8.00.
  7.     Do 30 stycznia jest termin opłaty ubezpieczeniana kolejny rok naszych kościołów, kaplic, cmentarzy i plebanii. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazji kolędy, bądź w czasie Mszy św. na tacę podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8.      Od jutra (18 stycznia 2021 roku) udamy się w odwiedziny do naszych parafian, którzy sobie tego życzą i zaproszą nas do siebie.. Wizyta będzie odbywać się z zachowaniem wszystkich  zasad sanitarnych.
  9.      Plan kolędy:
   Poniedziałek:  –Bronówek, ul. Podgórna, ul. Młynarska, ul. Zielona, ul. Ogrodowa, ul. Leśna, ul. Św.  Piotra i Pawła, ul. Widokowa
  Wtorek –  ul. Chrobrego, ul. Krótka
   Środa– ul. Kościelna, ul. Kościuszki
  Czwartek –ul. Świdnicka, Serwinów (od strony Dobromierzado drogi), ul. Cmentarna     
  Piątek –Pl. Wolności, Siodłkowice
   Sobota– Bronów, Serwinów (za drogą)

  10.  Na początku lutego br. jest termin ubezpieczenia na kolejny rok naszych kościołów, kaplic, cmentarzy i plebanii. Nie są to małe sumy. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazji wizyty duszpasterskiej (kolędy), bądź w czasie Mszy św. na tacę podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

  11.  Apel Biskupa Świdnickiego z związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”
  W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat ofiar najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
   Podejmując apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jako wspólnota diecezjalna włączymy się 24 stycznia w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę na rzecz poszkodowanych.
   „Dzień solidarności z Chorwacją” należy zapowiedź w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 17 stycznia. Natomiast datki zebrane w kolejną niedzielę do puszek proszę przekazać bezpośrednio na konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem CHORWACJA.
  Dziękuję za zrozumienie i wrażliwość wobec sytuacji naszych braci i sióstr, którzy znaleźli się w potrzebie.

  + Marek Mendyk
                                                         Biskup Świdnicki