Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dobromierz, dnia 05.01.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna w związku z kolędą w tym tygodniu nieczynna. Sprawy kancelaryjne można załatwiać przed południem.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek  – Objawienie Pańskie
  • Niedziela  – Chrzest Pański

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Lisiewska Genowefa, Krowińska Jolanta
  • Dobromierz: Król Małgorzata, Jaworska Maria, Jaworska Bożena, Dyląg  Anna, Zyza Irena

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy  na cele remontowe kościoła 1 150 zł. Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Orszak Trzech Króli. Orszak Rozpocznie się jutro o godz. 12.00 i podąży w radosnym przemarszu ze śpiewem kolęd. Przygotujmy jak w poprzednich latach nasze przebrania, przygotujmy flagi, proporce. Orszak wyruszy z dwóch miejsc. Z kościoła św. Michała Archanioła (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkańcy Jugowej, Szymanowa, Siodłkowic, Serwinowa, Bronowa i Jaskulina). Połączymy się w jeden Orszak na Placu Wolności i przejdziemy do kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie będzie uroczysta Msza św.. W związku z Orszakiem Msza św. w Jugowej będzie odprawiona o godz. 10.00 zamiast godz. 11.00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i kadzidła.

7.      We wtorek 7 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. W dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast w soboty od godz. 10.00. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i 2 zapalno świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Wszyscy bierzemy udział we wspólnej modlitwie. W czasie trwania Kolędy nie będzie w tygodniu Mszy św. w Szymanowie i Jugowej. Natomiast w Dobromierzu Msze św. będą odprawiane w kościele św. Michała Archanioła o godz. 9.00, a w sobotę o godz. 8.00.

8.      Zbliża się termin ubezpieczenia na kolejny rok naszych kościołów, kaplic i cmentarzy. Nie są to małe sumy. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazji wizyty duszpasterskiej, bądź w czasie Mszy św.  na tacę podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.      Radni, Rada Sołecka i Sołtys zapraszają na SPOTKANIE OPŁATKOWE mieszkańców  Sołectwa Dobromierz dnia 18 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 w Sali widowiskowej GOKSiR. Zapisy do 10 stycznia 2020 r. u pani Bogusławy Baczmańskiej lub Sołtysa, bądź telefonicznie pod nr 692 948 557.

10.  W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Macedonii i Grecji w terminie od 24 kwietnia do 3 maja 2020 r. Zapisy u ks. Proboszcza. Program na stronie internetowej naszej Parafii.

11.  Program wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

  • Wtorek: od p. Sadło (39) do p. Ciupak (35) oraz od p. Hałuszka (34) do p. Osik (29)
  • Środa: od p. Reczyńskich (28) do p. Gąsior (51)oraz od p. Obrębalskich (19) do p. Kasprzyk (55)
  • Czwartek: od p.Liszcz (9) do p. Smolik (15) oraz od p.Stój (3) do p. Szynka (62)
  • Piątek: od p. Kocór (82a) do p. Szewczyk (73) oraz od p. Wajsowicz (83) do p. Janiszewska (68)
  • Sobota: Pietrzyków  (z dwóch stron)