Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

Dobromierz, 28.11.2021 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego oraz Biuletyn Parafialny.  Tygodnik Niedziela od dzisiaj kosztuje 8 zł.

3.  W liturgii Kościoła wspominamy:

• Wtorek – św. Andrzeja, Apostoła
  • Piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Sadło Danuta, Dobrzańska Iwona
  • Dobromierz: Winiarska Irena, Winiarska Katarzyna, Engler Benita, Lisiewska Edyta, Bełczyk Grzegorz
  • Szymanów: Górnicka Zofia, Śliwa Anna

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura św. Michała Archanioła odwiedzi następujące rodziny:

• Poniedziałek –  (29 listopad) – p. Beata i Wojciech Kipek
  • Środa –  (1 grudzień) – p. Wiązek Maria
  • Piątek –  (3  grudzień) – p. Karina i Krzysztof Wiązek
  • Niedziela – (5 grudzień) – p. Paulina i Krzysztof Filipczak

6. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane w kościele św. Piotra i Pawła o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku włącznie. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami. W sobotę Msza św. o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta w kościele św. Piotra i Pawłao godz. 16.00.  Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegłą niedzielę wpłynęło 270 zł. Obecnie mamy 4 850 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 w Dobromierzu poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki zostaną w tym tygodniu rozniesione przez Członków Rady Parafialnej do naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone jak w każdym roku na zakup opału na plebanię i do Domu Bożego Miłosierdzia.
10. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.
11. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła.
12. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii nasz Kalendarz Parafialny na rok 2022. Cena kalendarza – 10 zł.
13. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie 20 grudnia. Program spowiedzi św. podamy w późniejszym czasie.

14. Pan Sołtys Sołectwa Dobromierz Jerzy Werczyński, wraz z Radą Sołecką zapraszają dzieci do klasy VIII włącznie z Sołectwa Dobromierz na spotkanie ze Św.  Mikołajem w poniedziałek 6  grudnia o godz. 17.00 do kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.