Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

Dobromierz, dnia 29.11.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i środę  – godz. 17.30 – 18.00.  
2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek– św. Andrzeja Apostoła
  • czwartek– św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Mazurkiewicz Iwona, Diduszko Monika
  • Dobromierz: Wysoczańska Teresa, Walusiak Maria, Król Małgorzata, Jaworska Maria, Jaworska Bożena
  • Szymanów: Bednarek Józefa, Dąbrowska Katarzyna

5.      Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku włącznie. Prosimy aby dzieci przychodziły z lampionami. W sobotę Msza św. w kościele św. Michała Archanioła o godz. 8.00.

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.     Od dzisiaj przyjmujemy  intencje mszalne na przyszły 2021 rok.

8.     W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone jak w poprzednich latach na ogrzewanie plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia.

9.      W ubiegłą niedzielę wpłynęło na cele remontowe kościoła 350 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.      Rozpoczął się Adwent i zbliżają się Święta  Bożego Narodzenia. Prosimy zatem korzystać z Sakramentu Spowiedzi św. w dni powszednie przed Mszą św., a w niedzielę w czasie każdej Mszy św., gdyż z powodu pandemii nie będzie możliwości korzystania z posługi księży z dekanatu.