Ogłoszenia duszpasterskie – I Niediela Adwentu

Dobromierz, dnia 01.12.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30-18.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

• Wtorek – św. Franciszka Ksawerego
    • Piątek – św. Mikołaja, biskupa
    • Sobota – św. Ambrożego, biskupa i dK

• Jugowa:  Kosek Alina, Wajsowicz Danuta
    • Dobromierz: Żołądek Sylwia, Klafetka Celina, Komarniski Józef, Rogowski Marcin, Kmieć Ludwika

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1640 zł.  Wszytkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6.      Dzisiaj można kupić świąteczne świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Duże świece – 12 zł; małe – 5 zł.

7.      Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny i Członkowie Rady Parafialnej w tym tygodniu rozniosą opłatki do naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na zakup opału na plebanię. Bóg zapłać.

8.      Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła ogodz. 17.00 od poniedziałku do piątku włącznie. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

9.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w Dobromieru w  piątek od godz. 16.30.

10.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

11.  W przyszłą niedzielę 8 grudnia zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12.  Klub Siatkarski DOBROWOLLEY, Sołtys i Rada Sołecka, Radni, Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu zapraszają dzie z sołectwa Dobromierz na II Mikołajskowy Turniej Siatkarski o puchar Wójta Gminy Dobromierz 7 grudnia (sobota) w Hali Sportowej o godz. 10.00. W programie: turniej siatkarski, spotkanie ze św. Mikołajem, gry i zabawy dla dzieci, słodki poczęstunek, upominki. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.

13.  Od 23kwietnia do 4  maja 2020 r.  organizujemy 10 – dniową Pielgrzymkę do Grecji i Macedonii śladami św. Pawła Apostoła. Udamy się między innymi do Skopije, Ohrydu, Kalambaki, Meteorów (wiszące klasztory), Aten, Koryntu, Termopile, Salonik, Kawali, Filippi i Belgradu. Koszt – 2 150 zł + 110 euro. Zapisy u ks. Proboszcza. Program szczegółowy jest na stronie internetowej naszej parafii.