Z życia parafii

Odnowi oblicze ziemi

W niedzielę 6 stycznia 2019 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” w Polsce i na świecie, odbyła się 11 edycja OTK.

Również ulicami Dobromierza po raz kolejny w samo południe wyruszył Orszak Trzech Króli.

Tradycyjnie na czele orszaku szli trzej monarchowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Każdy z nich przebrany był w stosowny strój królewski. Za mędrcami podążali parafianie ze wszystkich miejsowości naszej parafii. Pierwsza grupa osób wyruszyła ze skrzyżowania obok przychodni, druga grupa wyruszyła z kościoła św. Michała Archanioła. Uczestnicy naszych ulicznych jasełkach z fantazją założyli sobie papierowe korony na głowy. Nie zabrakło też dzieci, które pięknie poprzebierały się m.in. za aniołki, diabły, owieczki i pasterzy.

Na trasie były przygotowane miejsca, gdzie na chwilę można było przystanąć i wspólnie zakolędować. Kolędy zostały przygotowane przez młodzież z Dobromierza.

Pod kościołem św. Piotra i Pawła kolędowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Po wejściu do kościoła królowie oddali pokłon nowo narodzonemu Chrystusowi. A następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez dorosłych.