Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  DSC09619

  Niedziela Palmowa

  Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

  O godz. 12:00 w kościele św. Michała Archaniła w Dobromierzu zgromadzili się parafianie, po to aby  w procesji z palmami wyruszyć wspólnie do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie została odprawiona Msza Święta.

  Od kilku lat tradycją w naszej parafii jest konkurs na najpiękniejszą palmę. W tym roku jury zadecydowało, że:

  I miejsce otrzymuje Szkoła Podstawowa Dobromierz,
  II miejsce otrzymuje DPS Jaskulin,
  III miejsce otrzymyje Państwo Dembińscy Jaskulin.
  natomiast specjalna nagroda ks. Proboszcza powędrowała do Sołectwo Dobromierz