DSC05300

„I wołali głośno: Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach” Łk 19,38

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbyła się procesja z palmami z kościoła św. Michała Archanioła do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła.

Kościół wspomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści, natomiast Liturgia słowa w tą niedzielę skupia naszą uwagę na męce naszego Pana (stąd też Niedziela Palmowa zwana jest także Niedzielą Męki Pańskiej).

Tego dnia Msza św. rozpoczyna się od obrzędu poświecenia palm, które są symbolem gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na ośle do Jerozolimy.

W naszej parafii kolejny raz został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą palmę. Jury (wytypowane przez ks. proboszcza) zdecydowało, że:

• trzecie miejsce zdobywa palma zrobiona przez DPS Jaskulin
  • drugie miejsce zostało przyznane palmie wykonanej przez p. Dembińskich
  • pierwsze miejsce zdobyła palma Sołectwa Szymanów

Wyróżnienie zostało przyznane palmie zrobionej przez Szkołę Podstawową w Dobromierzu i przedstawiciel szkoły będzie mógł odebrać nagrodę na Mszy Świętej w Wielki Czwartek.

Natomiast trzy pierwsze palmy zdobyły nagrodę pieniężną, którą zwyciężcy postanowili przeznaczyć na remont kościoła.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali palmy na konkurs.