Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    IMG 20190725 183128

    Dzień św. Krzysztofa

    Kościół obchodzi wspomnienie św. Krzysztofa 25 lipca, akcentem tego dnia jest modlitwa za kierowców i święcenie pojazdów, bowiem św. Krzysztof głównie znany jest z tego, że jest on patronem kierowców i podróżujących. Jest on także patronem Ameryki i Wilna; siedzib ludzkich i grodów oraz chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, modniarek, marynarzy, pielgrzymów, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. .

    Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w naszej parafii po wieczornej Mszy św. odbyło się święcenie pojazdów.

    Niech św. Krzysztof prowadzi i strzeże wszystkich kierowców i użytkowników dróg, aby szczęśliwie i bezpiecznie dotarli do obranego celu.