Z życia parafii

Dziękczynienie za zebrane plony

Dnia 28 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Jugowej pod hasłem „Święto ziarna i słomy”. O godz. 14:00 rozpoczęła się Msza Święta Polowa na boisku w Jugowej, którą poprzedził korowód dożynkowy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Wikariusz Biskupi ks. prałat dr Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego świdnickiej Kurii Biskupiej. Wraz z nim koncelebransami byli: ks. proboszcz Andrzej Walerowski, ks. proboszcz z Roztoki – Sylwester Kawa, ks. proboszcz z Gniewkowa – Konrad Polesiak, ks. prałat Wenancjusz Róg oraz ks. Dariusz Szyra.

Kazanie, które wygłosił ks. Marek głównie opierało się na podziękowaniu rolnikom za trud ich ciężkiej pracy. Ks. prałat mówił też, że rolnictwo jest jednym z najcięższych zajęć, gdyż oprósz pracy włożonej w uprawę ziemi wielką rolę odgrywają także warunki atmosferyczne.

W czasie procesji Starości złożyli w darze chleb, który jest symbolem urodzaju ludzkiego i równocześnie podziękowaniem za tegoroczne plony. Następnie dary na ręce Celebransa złożyła delegacja z Jugowej.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Marek poświęcił wieńce dożynkowe.

Po wspólnej Eucharystii odbył się cały program występów zespołów ludowych, kabaretowych, promocja miejscowych talentów, biesiada sołecka, rozstrzygnięcie konkursów. O godz. 19:00 wystąpił kabaret KaŁaMaSz, a po nim nastąpiła zabawa taneczna.