Z życia parafii

Orszak Trzech Króli w Naszej Parafii

Po raz pierwszy w historii naszej Dobromierskiej Parafii, 6 stycznia 2013 roku – w święto Objawienia Pańskiego, wyruszył Orszak Trzech Króli. Mówi się, że Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka w Polsce i na Świecie.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie orszaku (www.orszak.org) inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”.

Mimo, iż pogoda zbytnio nie sprzyjała, w tej wielkiej imprezie wzięło udział kilkaset osób. Orszak wyruszył z kościoła p.w. św. Michała Archanioła i przemierzał ulicami Dobromierza do kościoła p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Wszyscy uczestnicy dostali korony i śpiewniki, w których znalazło się m.in. przesłanie od papieża Benedykta XVI.

Orszak prowadzili Trzej Królowie symbolizując trzy kontynenty. Za nimi szli wszyscy pozostali uczestnicy: Święta Rodzina, aniołowie, diabły, pastuszkowie, itp.. Na trasie do korowodu dołączył również zespół Dobromierzanie, który swoim śpiewem ubarwniał pochód.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Pierwsze przedstawienie odbyło się przed Urzędem Gminy, a przygotowała je młodzież z naszej parafii, pod przewodnictwem Tomasza Śliwińskiego. Drugie przedstawienie przygotowała młodzież wraz z Księdzem Romualdem, a odbyło się ono tuż przed wejściem do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Ostatnie przedstawienie odbyło się już w kościele, a przygotowały je dzieci ze szkoły podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu.

Cała uroczystość zakończyła się Mszą Świętą, którą sprawował Ks. Proboszcz Andrzej Walerowski.