Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

  Dobromierz, dnia 07.10.2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII  Niedziela Zwykła

  1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz. 17.30 – 18.00 (według nowego czasu odprawiania Mszy św.).

  2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Czwartek  – św. Jana XXIII, papieża
  • Piątek  – Bł. Jana Beyzyma, prezbitera
  • Sobota – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

  4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szynka Bożena, Zieliński Zbigniew
  • Dobromierz: Kowalczyk Malwina, Szozda Ewa,Stec Ryszard, Kurasińska Bożena, Knap Patrycja

  5.      Nabożeństwa Różańcowe w Jugowej w środę i piątek o godz. 15.30, w Szymanowie w  czwartek o godz. 15.30. W Dobromierzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.30 (odmawiają Róże Żywego Różańca).  Dzieci przychodzą na Różaniec w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę.

  6.      W sobotę 13 października zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 16.00 będą przyjmowane intencje i spowiedź św. O godz. 16.30 Nabożeństwo Maryjne, o godz. 17.00 Msza św. i procesja z figurę Matki Bożej Fatimskiej. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Marcin Werczyński. O przygotowanie figury bardzo proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  7.      W przyszła niedzielę w Szymanowie o godz. 9.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Wiktor Bednarczyk z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach.

  8.      Ze względu na odpust w Szymanowie Msza św. w Pietrzykowie będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

  9.      W przyszłą niedzielę 14 października obchody 18 Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary w  ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla niezamożnej, a zdolnej młodzieży, aby mogli rozwijać swoje dary i talenty.

  10.  Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w środę 10 października o godz 18.00. w Domu Bożego Miłosierdzia.

  11.   W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcz na cele remontowe kwotę 1 390 zł. Razem mamy kwotę 68 350 zł. Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać. 

  12.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  Damian Ryczek, zam. Jugowa zAleksandrą Matecką, zam. Jugowa (zapowiedź III)