Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, 15.05.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski                                                                                                                  
  • Sobota – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Kłeczek Grażyna, Bauch Sabina                                                                                  
  • Dobromierz: Wołowiec Barbara, Nydza Marta, Łapko Lucyna, Rogowska Małgorzata, Hulak Aneta                                                                                                                           
  • Szymanów: Cycoń Jolanta, Płóciennik Urszula

5. Msze św. w tym tygodniu i o godz. 8.00 w niedzielę będą jeszcze odprawiane w kościele św. Piotra i Pawła.

6. W sobotę w naszej parafii przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 w kościele św. Piotra i Pawła wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12.00 zakończona modlitwą Anioł Pański.

7. Próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.45 w kościele św. Piotra i Pawła.

8. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

10. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Sebastian Tomasz Wieczorek, zam. Wrocław z Anetą Magdaleną Bierowiec, zam. Jugowa (zapowiedź II)
  • 2. Krzysztof Ruszczyk, zam. Pietrzyków 24 z Pauliną Olgą Pańta, zam. Wiązów, ul. Polna 4. (Zapowiedź II).
  • 3. Barbara Zarzeczna, zam. Jugowa z Krzysztofem Bigus, zam. Strzelce Świdnickie (zapowiedź I).        
  • 4. Łysoń Paweł, zam Lutomia Dolna z Aldoną Gugała, zam. Szymanów (zapowiedź I).

11. Spotkanie pielgrzymów udających się we wrześniu do Włoch odbędzie się 18 maja (środa) o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Na spotkanie proszę przynieść zaliczkę w kwocie 600 zł od osoby oraz dowód osobisty.

12. W dniu 18 czerwca parafia nasza organizuje wycieczkę do Czech. W programie zwiedzanie jaskini Macocha (rejs łódką pod ziemią), zwiedzanie Brna i rejs po jeziorze Brneńskim. Koszt 270 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja.    

13. W przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 11.00 w Dobromierzu przy ul. Kościuszki 10 odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, poświęconej urodzonemu i mieszkającemu w latach 1950-1951 w Dobromierzu mistrzowi kolarstwa szosowego Stanisławowi Szoździe z udziałem zaproszonych gości i zawodników biorących udział w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym o Puchar Wójta Gminy Dobromierz.

14. W dniach 19 – 26 czerwca br. w naszej parafii pod hasłem „MATKO NAJŚWIĘTSZA DO SERCA TWEGO” odbędą się MISJE ŚWIĘTE, pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów) z Nysy.