AktualnościZ życia parafii

Majowe nabożeństwo fatimskie

W piątek 13 maja obchodziliśmy 105 rocznicę pierwszego objawienia w Fatimie i 41 rocznice zamachu na Papieża Jana Pawła II. 

W naszej parafii w tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy świętej i nabożeństwie fatimskim z procesją. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz, natomiast procesję wraz z rozważaniami tajemnic bolesnych różańca świętego prowadził ks. wikariusz.

W homilii ks. proboszcz mówił o tym, że Papież Polak swój los i cały pontyfikat stale zawierzał Maryi. Starał się też wypełniać nakazy, które Matka Boża skierowała do świata za pośrednictwem pastuszków: Hiacynty, Franciszka i Łucji. W dalszej części swojego kazania główny celebrans przypomniał, że w dniu zamachu na Jana Pawła II ( 13 maja 1981 r.) przypadała 64 rocznica pierwszego objawienia w Fatimie, nawet godzina i minuty były te same. Jan Paweł II niejednokrotnie powtarzał, że przeżył dzięki opiece Matki Bożej Fatimskiej.

Figurę Matki Bożej przygotowali mieszkańcy Pietrzykowa, składamy im serdeczne Bóg zapłać.