Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.01.2021 r.

Dobromierz, 02.01.2021 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.30.                              

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny                                                                                                                                   

3.  W liturgii Kościoła wspominamy:                                                                            

  • Czwartek – Objawienie Pańskie (Trzech Króli)                                                                                                                         
  • Niedziela – Chrzest Pański                                                                                                           

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                                 

  • Jugowa: Świerczyńska Antonina, Świerczyńska Anna                                                                                                                  
  • Dobromierz: Ostrówko Marek, Sowiecki Łukasz, Gajek Beata, Nogalski Grzegorz, Czarka Maciej                                                                                                                         
  • Szymanów: Michniewicz Maria, Faworyk Maria                                                                      

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek w kościele św. Michała Archanioła od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.                                                                                                           

6. W czwartek uroczystość Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00 w Jugowej. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i kadzidła.                                                                                                                                   

7. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W Poniedziałek 3 stycznia wznawiamy peregynację figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny:                            

Poniedziałek (3stycznia) – Julianna Tarka (figurę zabiera z kościoła)                                                                                                  

Środa (5 stycznia) – Wilk Stanisława                                                                                                             

Piątek (7stycznia) –  Konieczek Teresa                                                                                                         

Niedziela (9 stycznia) – Sierota Alicja                                                                                       

9. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe wpłynęło 230 zł. Razem mamy kwotę 7 750 zł.  

10. Ze względu na czas epidemii w tym roku wizyta duszpasterska (Kolęda) będzie tylko na zaproszenia. Odwiedzimy wyłącznie te rodziny, które przekażą nam wypełnione zgłoszenia, które dostarczone zostały do Waszych domów przez ministrantów. Wizyta będzie odbywać się z zachowaniem zasad sanitarnych.Wizytę duszpasterską ze względu na I piątek miesiąca i odwiedziny chorych w domach w sobotę rozpoczniemy od 10 stycznia (poniedziałek). Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej podamy w przyszłą niedzielę.
11. W styczniu jest termin ubezpieczenia na kolejny rok naszych kościołów, kaplic, cmentarzy i plebanii. Są to duże sumy. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazji wizyty duszpasterskiej (kolędy), bądź w czasie Mszy św. na tacę podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.