Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

        Dobromierz, 24.04.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Marka, Ewangelisty                                                                                
  • Wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski                        
  • Piątek – św. Katazyny Sieneńskiej, dziewicy i dK, patronki Europy

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Borysewicz Monika, Bierowiec Dorota                                                                                       
  •  Dobromierz: Tarka Irena, Gruner Helmut, Haglauer Anna (tylko kościół św. Piotra i Pawła)                                             
  • Szymanów: Ziemlewicz Janina, Górnicka Zofia

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła.

  • Poniedziałek (25 kwiecień) – Walkiewicz Zuzanna                                                                                     
  • Środa (27 kwiecień) – Wysoczańska Anna                                                                               
  • Piątek (29 kwiecień) –

6.  Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe.Obecnie mamy 13 060 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W związku z trwającymi w kościele św. Michała Archanioła pracami całkowitej wymiany instalacji elektrycznej Msze św. będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 w kościele św. Piotra i Pawła. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8.00 i 12.30 będzie odprawiona również w kościele św. Piotra i Pawła.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich Parafian, a przede wszystkim Strażaków na Mszę św. w intencji OSP Gminy Dobromierz i ich rodzin z okazji Patrona Strażaków, św. Floriana. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Senior Ignacy Dec.

9. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

10. Planujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 23.09.-2.10.2022 r. (Loreto, Monte San’Angelo, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Padwa. Program pielgrzymki i wszystkie szczegoły są umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy u ks. Proboszcza do konca kwietnia.

11. W dniach 19 – 26 czerwca br. w naszej parafii pod hasłem „MARYJO DO SERCA TWOJEGO” odbędą się MISJE ŚWIĘTE, pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów)

DRODZY PARAFIANIE

Człowiek planował, a Pan Bóg dopuścił zmianę tych planów. Misje Święte miały odbyć się w naszej parafii w 2020 r., ale przez pandemię COVID-19 przychodzi nam pokornie przyjąć, że będziemy mogli zrealizować nasze plany w dniach 19 – 26 czerwca br.  Należy widzieć w tym szczególną okazję do odnowienia życia duchowego po trudnym i brzemiennym w skutkach czasie izolacji od żywej wspólnoty Kościoła.

Wielu uczestniczyło w Eucharystii w kościele, niektórzy korzystali z transmisji, ale byli też tacy, którzy przez słabość wiary nie potrafili odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i mocno zaniedbali relację z Bogiem.  Misje Święte są okazją do przełamania duchowego lenistwa i doświadczenia nowego zachwytu nad Bogiem działającym przez sakramenty, nad Bogiem obecnym we wspólnocie Kościoła. Dlatego już dzisiaj  zapraszamy Was, drodzy parafianie do uczestnictwa w tym, co Bóg dla nas przygotował. 

Do czasu rozpoczęcia Misji Świętych będziemy od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. w kościołach naszej parafii codziennie odmawiać następującą modlitwę o łaski misyjne.

MODLITWA O ŁASKI MISYJNE

Dobry i Miłosierny Boże! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji, które mają być wielkimi dniami przemiany naszej parafii. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców naszej parafii.

Dopomóż nam przygotować się dobrze do Misji Świętej, aby wszyscy wyznawcy Jezusa Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich naszych braci i sióstr, żyjących w ciemnościach grzechu i odwróceniu od Boga.

Użycz misjonarzowi światła i łaski, żeby nas nauczał, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje słowo przez niego głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Prosimy Cię przez Syna Twojego Jezusa Chrystusa.

Matko Kościoła! Bądź Matką parafii w czasie Misji Świętych i razem ze świętymi patronami naszymi wspieraj nas swoim wstawiennictwem. Amen.