Wizyta Kardynała Bartone

Niezapomniana wizyta

Jego Eminencja Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynał Tarcisio Bertone spotkał się z mieszkańcami Gminy Dobromierz. Na spotkanie z dostojnym gościem przybyło około 4 tysiące osób.

Wchodząc do kościoła św. Piotra i Pawła Kardynał witał się z wiernymi podchodząc do ławek. Jako pierwszy powitał go Biskup Ignacy Dec, następnie w imieniu całej społeczności powitał Jego Eminencję Wójt Gminy Dobromierz Czesław Drąg, który wręczył Kardynałowi srebrną paterę z wygrawerowanym wizerunkiem dobromierskiej wieży widokowej i specjalną dedykacją. Dostojnego gościa witały także dzieci przebrane za „dzieci fatimskie”, harcerze, przedstawiciele parafii i Stowarzyszenia Centrum Charytatywno-Młodzieżowego i Liturgiczno-Ekumenicznego „Misterium Actio-Vita” oraz chorzy i niepełnosprawni. Kardynał był mile zaskoczony tak ciepłym powitaniem co wielokrotnie podkreślał w swym kazaniu podczas, którego poprosił do siebie „dzieci fatimskie”. W swym przemówieniu wielokrotnie nawiązywał również do choroby oraz tego, że należy troszczyć się zarówno o ciało jak i o duszę.

Jednak największą niespodzianką z jaką przyjechał Kardynał do Dobromierza było mianowanie przez niego ks. Proboszcza Jana Gargasewicza kapelanem osobistym Jego Świętobliwości Benedykta XVI.

Na zakończenie Jego Eminencja Tarcisio Bertone poświęcił tablicę pamiątkową, która zostanie wmurowana w Kościele św. Michała oraz dwie figurki fatimskie, z których jedna pozostanie w Dobromierzu. Wychodząc z kościoła Kardynał zatrzymywał się przy wszystkich osobach niepełnosprawnych błogosławiąc je.

Pomimo tego, że Kardynał przebywał w Dobromierzu zaledwie dwie godziny 17 czerwca 2007r. na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich mieszkańców naszej gminy jako dzień wizyty Dostojnego Gościa z Watykanu i 700-lecie ustanowienia parafii w Dobromierzu