Z życia parafii

Multimedialna Droga Krzyżowa

W miniony piątek, o godz. 18:30 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, odbył się multimedialny pokaz slajdów „Współczesnej Drogi Krzyżowej”, którą przygotował ks. Romuald wraz z młodzieżą.

Na początku została wyświetlona prezentacja multimedialna do piosenki Magdy Anioł pt. „List do Boga”. Tekst piosenki oraz obrazki zawarte w slajdach miały być dla nas przygotowaniem do późniejszego rozważania Drogi Krzyżowej.

Później nastąpiła prezentacja „Współczesnej Drogi Krzyżowej”. Rozpoczął ją Ksiądz Romuald cytując słowa: „Jest rok 33 naszej ery. Chrystus z krzyżem, przechodzi obok mnie wraz z Szymonem z Cyreny – przed chwilą Piłat skończył obmywanie rąk i idzie teraz białymi schodami w cień oliwkowego ogrodu.
Jest rok 2013 – prawie codziennie spotykam Piłata z drzazgą krzyża w niedomytej dłoni – wygląda jakby na zmęczonego”
(Jan Henryk Cichosz).

Każda ze stacji zaczynała się graficznie od obrazka biblijnego, gdy obrazek był wyświetlony młodzież czytała komentarze do poszczególnych stacji, a temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka z filmu pt. „Ogniem i Mieczem”. Po krótkim rozważaniu Męki Chrystusa ukazywane zostały kolejne obrazki, tym razem były to już zdjęcia przedstawiające sytuacje, które w dzisiejszym świecie mogą stanowić dla nas taki krzyż, który Chrystus musiał dźwigać i na którym umarł dla naszego zbawienia.

Na zakończenie Ks. Proboszcz udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa.