Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Multimedialna Droga Krzyżowa

  W miniony piątek, o godz. 18:30 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, odbył się multimedialny pokaz slajdów „Współczesnej Drogi Krzyżowej”, którą przygotował ks. Romuald wraz z młodzieżą.

  Na początku została wyświetlona prezentacja multimedialna do piosenki Magdy Anioł pt. „List do Boga”. Tekst piosenki oraz obrazki zawarte w slajdach miały być dla nas przygotowaniem do późniejszego rozważania Drogi Krzyżowej.

  Później nastąpiła prezentacja „Współczesnej Drogi Krzyżowej”. Rozpoczął ją Ksiądz Romuald cytując słowa: „Jest rok 33 naszej ery. Chrystus z krzyżem, przechodzi obok mnie wraz z Szymonem z Cyreny – przed chwilą Piłat skończył obmywanie rąk i idzie teraz białymi schodami w cień oliwkowego ogrodu.
  Jest rok 2013 – prawie codziennie spotykam Piłata z drzazgą krzyża w niedomytej dłoni – wygląda jakby na zmęczonego”
  (Jan Henryk Cichosz).

  Każda ze stacji zaczynała się graficznie od obrazka biblijnego, gdy obrazek był wyświetlony młodzież czytała komentarze do poszczególnych stacji, a temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka z filmu pt. „Ogniem i Mieczem”. Po krótkim rozważaniu Męki Chrystusa ukazywane zostały kolejne obrazki, tym razem były to już zdjęcia przedstawiające sytuacje, które w dzisiejszym świecie mogą stanowić dla nas taki krzyż, który Chrystus musiał dźwigać i na którym umarł dla naszego zbawienia.

  Na zakończenie Ks. Proboszcz udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa.