Z życia parafii

III Orszak Trzech Króli

We wtorek, 6 stycznia, ulicami Dobromierza wyruszył III Orszak Trzech Króli, tegorocznym hasłem było: „Pokój – radość – rodzina. Proszę, dziękuję, przepraszam”.

Zbiórka uczestników Orszaku Trzech Króli w tym roku odbyła się w dwóch miejscach – pierwsza grupa, tj. mieszkańcy Dobromierza, Pietrzykowa i Bronówka zgromadzili się w kościele św. Michała Archanioła, z którego wyruszyli wraz z ks. Proboszczem Andrzejem, po drodze do nich dołączył zespół „Dobromierzanie”. Natomiast druga grupa osób, tj. mieszkańcy Jugowej, Serwinowa, Szymanowa, Siodłkowic, Jaskulina i Bronowa zebrała się w zatoce przy przystanku autobusowym i wyruszyła wraz z ks. Rafałem oraz zespołem „Czerwone Róże”.

Te dwie grupy Orszakowe połączyły się w całość na rynku w Dobromierzu, gdzie wspólnie zostały odśpiewane kolędy oraz młodzież z naszej parafii przedstawiła pierwszą scenkę. Następnie już jako jeden Orszak wszyscy powędrowali w kierunku kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła – podczas tego przemarszu między uczestnikami pojawiły się osoby przebrane za diabła, które kusiły cukierkami.

W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się ostatni punkt tych wspaniałych ulicznych Jasełek – Trzej Królowie oddali pokłon Świętej Rodzinie i złożyli dary Jezusowi oraz została przedstawiona scenka przygotowana przez dorosłych pod wodzą ks. Proboszcza, która przybliżały historię czwartego Króla.

Orszak Trzech Króli w naszej parafii został zakończony uroczystą Mszą św., która sprawował Ks. Proboszcz.

Jesteśmy wszystkim, którzy wzięli udział w Orszaku oraz bezpośrednio przyczynili się do organizacji Orszaku Trzech Króli bardzo wdzięczni. Miło było widzieć tylu parafian oraz gości na naszym Dobromierskim Orszaku.

W tym roku Orszak Trzech Króli obył się w 330 miastach w Polsce i poza granicami kraju.